Aral Gölü Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Aral Gölü Nedir Nerededir Hakkında Bilgi, Aral Gölü Nedir Nerededir Aral Gölü Nedir, Aral Gölü Ne Anlama Gelir, Aral Gölü Ne Demektir, Aral Gölü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri..

Aral Gölü Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Aral Gölü Nedir, Aral Gölü Ne Anlama Gelir, Aral Gölü Ne Demektir, Aral Gölü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aral Gölü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aral Gölü Anlamı

Kazakistan ve Özbekistan arasında, deniz seviyesinden 50 m. kadar aşağıda tuzlu göl (Batı Türkistan). Asya’da Hazar’dan sonra ikinci geniş gölken 1960 sonrasında Seyhun ve Ceyhun ırmaklarının yönünün tarım amacıyla değiştirilmesiyle kurumaya başladı ve yarı yarıya küçüldü.

Konu ile ilgili aramalar: Aral Gölü Nedir Aral Gölü ödev ara Aral Gölü kelime anlamı Aral Gölü sözlükte ara Aral Gölü ansiklopedi bilgi bankası ara Aral Gölü ne demek Aral Gölü neye denir

Aral Gölü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)