Armut piş, ağzıma düş ne demek-atasözü ile kompozisyon örnekleri kısa kompozisyonlar

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Armut piş, ağzıma düş ne demek-atasözü ile kompozisyon örnekleri kısa kompozisyonlar, Armut piş, ağzıma düş atasözü ile hikaye, atasözü ve ortaya çıkış hikayesi, kısa atasözü hikayeleri, Armut piş, ağzıma düş atasözü ne anlama gelir..

Armut piş, ağzıma düş atasözü ile hikaye, atasözü ve ortaya çıkış hikayesi, kısa atasözü hikayeleri, Armut piş, ağzıma düş atasözü ne anlama gelir manası nedir kısaca özet

Armut piş, ağzıma düş. Atasözünün Anlamı, Atasözleri Sözlüğü ve Açıklamalı Anlamları
Şu hayattaki en kötü yaşam biçimi tembel tembel ve aylak aylak vakit geçirerek tüm işlerini diğer insanlara yaptırmaktır. Ne yazık ki, bazen bayağı ve zengin insanların yaşam tarzları bu şekilde geçmekte ve her istediğinin anında olması onları bu yaşam tarzına sürüklemektedir. "Hemen olsun", "çabucak hazır olsun" gibi insanlar arasındaki diyaloglara da çoğu kez şahit olmuşuzdur. Aceleci ve hazırcı olmamalı, şu hayatta herşeye el atmalı ve elimizden ne geliyorsa ona dokunarak, yardım ederek bilgi ve fikir sahibi olmalıyız. Zaten hazır olan ve Allah'ın verdiği tüm halihazır dünya nimetlerini kendimize uygun hale getirebilmek için bizde çaba sarfetmeliyiz.

Kaynak:www.atasozlerianlamlari.com

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Bir Harika Yorum Yapılmış

Sen de Yorum Yaz
  • çok güzel bayıldımmm

Yorum Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)