Bitter Çikolata Kaç Kalori, Bitter Çikolata Kalori, Bitter Çikolata Kalori Değeri

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Bitter Çikolata Kaç Kalori, Bitter Çikolata Kalori, Bitter Çikolata Kalori Değeri, bitter çikolata kalori miktarı, bitter çikolata yüksek kalorili mi, bitter çikolatanın kalori miktarı, bitter çikolatanın kalorisi Bitter çikolatanın kalorisi yüksek Bitter, birçoğumuzun en..

bitter çikolata kalori miktarı, bitter çikolata yüksek kalorili mi, bitter çikolatanın kalori miktarı, bitter çikolatanın kalorisi

Bitter çikolatanın kalorisi yüksek

Dr. Mustafa Eraslan

Bitter, birçoğumuzun en sevdiği çikolata çeşitlerinden biridir. Çok sevdiğimiz bitter çikolatanın sütlü ve beyaz çikolataya göre kalori oranının yüksek olduğu ortaya çıktı. Doymuş yağ oranı da yüksek olan bitter çikolatayı artık daha bilinçli tüketmeliyiz.

 

Kalori ve doymuş yağ oranı yüksek olan yiyecekleri fazla tüketmek hem sağlık açısından zararlı hemde önlenemeyen kilo sorunlarına yol açmakta. Bitter çikolatada bunlardan biri…

Bitter çikolata içerdiği antioksidanlardan dolayı diğer çikolata türlerine göre doymuş yağ ve kalori bakımından yüksektir. Bitter çikolatanın içinde bulunan doymuş yağ oranı günlük ihtiyacımızın %60′ını karşılamaktadır. Geriye kalan %40′lık ihtiyaçta sabah, öğlen ve akşam yenilen besinlerden dolayı fazlasıyla aşılmaktadır. Buda kilo alımını elverişli hale getirmektedir.

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)