Ehliyet Ve Ruhsatlar Değişecek Yeni Ehliyet Ve Ruhsatlar Hakkında Bilgi

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Ehliyet Ve Ruhsatlar Değişecek Yeni Ehliyet Ve Ruhsatlar Hakkında Bilgi, Ehliyet Ve Ruhsatlar Değişecek Yeni Ehliyet Ve Ruhsatlar Ehliyet ve Ruhsatlar Değişecek, Yeni Ehliyet ve Ruhsatlar,  ne zaman değişecek Önümüzdeki yıldan itibaren öncelikli..

Ehliyet Ve Ruhsatlar Değişecek Yeni Ehliyet Ve Ruhsatlar

Ehliyet ve Ruhsatlar Değişecek, Yeni Ehliyet ve Ruhsatlar,  ne zaman değişecek

Önümüzdeki yıldan itibaren öncelikli olarak ehliyetler banka kartları gibi plastik malzemeden üretilecek. Ebatları ve içeriğine yönelik çalışmalar devam ederken basımın pasaportta olduğu gibi tek bir merkez üzerinden yapılması üzerinde duruyor.

POLİKARBONAT MALZEME KULLANILACAK

Zaman’ın haberine göre, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile emniyetin ortaklaşa yürüttüğü projenin tamamlanması ile birlikte sürücü belgesi ve araç tescil belgelerinin yıpranma, bozulma ve sahteciliğe karşı polikarbonat malzemeden üretimi yapılacak. Belgelerin kâğıt yerine plastikten yapılmasının ardından yıpranma sebebiyle bozulmanın önüne geçilmiş olacak.

Sürücü belgesi ve araç tescil belgesinin yanı sıra mevcut kimliklerin de plastik malzemeden yapılması üzerinde görüşmelere hız verildi. Türkiye’de 2010 yılı sonu itibarıyla toplam 21 milyon 600 bin kişinin sürücü belgesi bulunuyor. Ehliyeti olanların 17 milyon 500 bini erkeklerden, geriye kalanları ise kadınlardan oluşuyor.

Detqay için; Ensonhaber

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)