Hangi Besinler Mideye Faydalıdır, Mide Ağrısına Ne İyi Gelir, Mide Ağrısını Ne Geçirir

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Hangi Besinler Mideye Faydalıdır, Mide Ağrısına Ne İyi Gelir, Mide Ağrısını Ne Geçirir, mideye faydalı yiyecekler nelerdir, mideye iyi gelen yiyecekler, mideye iyi gelen yiyecekler nelerdir, mideye yararlı besinler Mideye faydalı yiyecekler Midede husule gelen asit..

mideye faydalı yiyecekler nelerdir, mideye iyi gelen yiyecekler, mideye iyi gelen yiyecekler nelerdir, mideye yararlı besinler

Mideye faydalı yiyecekler

Midede husule gelen asit mide ağrısına sebep olduğu için, hastalar zaman zaman bu asitten dolayı mide ağrıları yaşamakta olduğundan, mide ağrısına iyi gelecek ve son verecek yiyecekleri sizlerle tanıştırıyoruz. Sürekli olarak mide ağrısı yaşıyorsanız mide ağrısına iyi gelen yiyecekleri tüketerek bu şikayeti yaşamaktan kendinizi koruyabilirsiniz. Kendinizi daha rahat hissettirecek ve midenizi rahatlatacak besinler şunlardır:

Mideye iyi gelen yiyecekler

Karnabahar ve lahana başta olmak üzere çeşitli besinler midenizin ağrısını dindirecektir. Bilhassa da karnabahar haşlaması midemizi asitlerin olumsuz etkilerinden kurtaracaktır. Ülser sorunu olanlar karnabaharı bol bol tüketebilirler. Lahana ise çiğ yenilmelidir. Lahana ve elma meyve sıkma makinesini konulmalı ve suyu içilmelidir.

Patateste de lahana gibi çiğ olarak yenildiğinde mide sorunlarını geçirecektir. Patatesin kabuklarını soyun katı meyve sıkacağında havuç ve kerevizle beraber sıkarak suyunu için. Yemeklerin yanına hazırladığınız salataların içinde elma sirkesi ekleyin. Elma sirkesi de mideyi rahatlatan besinlerdendir. Ayrıca ıspanağı buharda pişirip ya da haşlayıp yemek, ıspanak yapraklarını salatalara doğramak da mideyi rahatlatır.

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Bir Harika Yorum Yapılmış

Sen de Yorum Yaz

Yorum Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)