Marasmus Hastalığı, Marasmus Hastalığı Nasıl Geçer, Marasmus Hastalığının Tedavisi

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Marasmus Hastalığı, Marasmus Hastalığı Nasıl Geçer, Marasmus Hastalığının Tedavisi, marasmus nasıl geçer, marasmus tedavi, marasmus tedavisi, marasmusun tedavi yolları Marasmus nasıl tedavi edilir? Marasmus besin yetersizliği ve kötü beslene alışkanlığından çocukluk dönemlerinde..

marasmus nasıl geçer, marasmus tedavi, marasmus tedavisi, marasmusun tedavi yolları

Marasmus nasıl tedavi edilir?

Marasmus besin yetersizliği ve kötü beslene alışkanlığından çocukluk dönemlerinde husule gelen, tedavi edilmediğinde çocuğu ölüme doğru sürükleyen oldukça ciddi bir rahatsızlık olmaktadır. Derisi gri renkte, parlak, kollarının alt kısmı sarmış, kaburgası bariz bir şekilde belli, beden ısısı sürekli düşük olma durumu olan marasmusun tedavisi hakkında öğrenmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Marasmus hastalığının en ilerlemiş vakalarında karaciğere ciddi anlamda yük biner ve bu yükten kaçınmak için damar yolu vasıtasıyla hastalara sıvı ve vitamin verilir. Bu sayede marasmus hastaları ağızdan beslenmeye tedricen olarak geçmeye başlarlar. İştahsızlığın had safhada olduğu marasmus hastalığının tedavisi ile hastalar eski iştahlarını yeniden kazanarak vücutlarının enerji ile dolduklarını hisseder ve hayati tehlikede azalmış sayılır.

Marasmus tedavisi

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)