Windows 8′de Açılıştaki Şifre Sorma Ekranını Kaldırma Nasıl Kaldırılır İptal Etme

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Windows 8′de Açılıştaki Şifre Sorma Ekranını Kaldırma Nasıl Kaldırılır İptal Etme, Windows 8 açılırken şifre sormasın, Windows8in açılışındaki şifre sorma ekranını nasıl iptal ederim, nerden kaldırılır, Windows 8 her açıldığında hesap/şifre ekranı geliyor. Hesabınızın..

Windows 8 açılırken şifre sormasın,

Windows8in açılışındaki şifre sorma ekranını nasıl iptal ederim, nerden kaldırılır,

Windows 8 her açıldığında hesap/şifre ekranı geliyor. Hesabınızın şifresini girmeden Windows’u açamıyorsunuz. Bu durum güvenlik bakımından çok olumlu olsa da bazı kullanıcıları sıkmaktadır. Her seferinde şifre girmek istemeyen kullanıcılar aşağıda verdiğim ayarları yaparak her defasında şifre girmekten kurtulabilirler.

İlk olarak çalıştır menüsüne “netplwiz” yazarak netplwiz uygulamasını çalıştırın. Klavyeden Başlat tuşuna ve “I” tuşuna aynı anda bastığınızda çalıştır menüsü açılacaktır.


netplwiz uygulaması
Not: netplwiz uygulamasını şu şekilde de çalıştırabilirsiniz. Metro ekranında “netplwiz” yazarak bu uygulamaya ulaşabilirsiniz.


netplwiz uygulamasını çalıştırdığınızda aşağıdaki pencere açılacaktır.

Name:	windows-8-sifre-kaldirma.jpg <br />
Views:	189 <br />
Size:	69,1 KB (Kilobyte) <br />
ID:	32840

Hangi hesabın şifresini kaldıracaksanız o hesabı seçiniz ve üste (kırmızı ok ile gösterdiğim) bulunan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir”seçeneğinin tikini kaldırınız.

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

Bir Harika Yorum Yapılmış

Sen de Yorum Yaz
  • orhangazi

    ilk başta yapamadım ama sonra kullanıcı adlarının en üstündekini seçip yaptım geçerli şifreyi girdim oldu.
    teşekkürler

Yorum Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)