Windows 8′de Klasör İkonlarının Rengini Değiştirme

Sponsor Bağlantılar


Konu Özeti:Windows 8′de Klasör İkonlarının Rengini Değiştirme, Merhaba arkadaşlar, bir windows 8 ipucu konusu ile daha karşınızdayım. Bu sayfada sizlere Windows 8 işletim sistemindeki klasörlerin ikon rengini nasıl değiştireceğimizi resimli..

Merhaba arkadaşlar, bir windows 8 ipucu konusu ile daha karşınızdayım. Bu sayfada sizlere Windows 8 işletim sistemindeki klasörlerin ikon rengini nasıl değiştireceğimizi resimli olarak anlatacağım. Siz benim uzun uzadıya anlattığıma ve bolca resim eklediğime bakmayın. Aslında işlemi bir kere öğrendikten sonra bir kaç saniyede çok çabuk gerçekleştirebilirsiniz. Hadi başlayalım.

Öncelikle aşağıdaki ücretsiz programı indirin ve kurun.

İndirmek için tıklayınız.

For Windows 8/7/Vista/XP
Size: 1.7 MB

http://softorino.com/products/

Folder Colorizer isimli bu programın diğer rakiplerinden farkı, farklı klasörler için farklı renkler atayabilme özelliğidir.  Mesela Belgelerim klasörünü mavi yaparken Resimlerim klasörünü kırmızı renk yapabilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra rengini değiştirmek istediğiniz klasörün üzerine gelin ve seçip sağ tıklayın. Yukarıdaki resimde de görülen sağ tık menüsü açılacaktır. Buradan “Colorize” yazan seçeniğin üzerine geldiğinizde yine üstte görülen çeşitli renk seçenekleri açılacaktır. Bunlardan canınızın istediğini seçerek bu klasöre yeni bir renk atayabilirsiniz. Yine bu menünün en altında yer alan “Restore original color” isimli seçenek ise klasörlerin rengini eski orjinal haline geri getirmek için kullanılır. Yine en aşağıdaki “Colors” isimli seçeneğe tıklayarak aşağıdaki resimde de görülen yeni renk seçme penceresini açabilirsiniz.

Program ilk açıldığında sizden bir email adresi isteyecektir. Ücretsiz ve kullanışlı bir program için bu kadarı da olsun artık.

Sponsor Bağlantılar


Bu Sayfayı Paylaş

3 Harika Yorum Yapılmış

Sen de Yorum Yaz
  • indirdim programı gerçekten çok güzel cıvıl cıvıl :) teşekkürler paylaşım için.

  • Caner Obiçim

    Eyvallah güzel oldu valla

  • caner

    olmadı rengi seçiyorum lakin değişmiyor windows 8 kullanıyorum

Yorum Yazın

(örnek: Lionel Messi) *

(İsteğe Bağlı)